середа, 7 червня 2023 р.

Фотоквест до Дня матері


Щороку в середині травня українці відзначають День матері, щоб подякувати мамі за все та порадувати її теплим побажанням.Мама - найважливіша людина в нашому житті, яка завжди підтримає і любитиме свою дитину. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас першим словам, крокам та іншим навичкам. 

Найрідніша це людина , ніжна, добра, золота
Їй присвячуєм  це свято.В ній любові  так  багато!
Саме такими словами розпочали учні 6 –в класу Фотоквест  «Моя мама найкраща».  Діти отримали завдання, які треба було виконати , щоб порадувати своїх матусь Щоб  показати найріднішим людям свою повагу і любов, діти дарують це відео.



Моя квітуча вишиванка

 

Щорічно  у третій четвер травня в Україні відзначають  День вишиванки.

Всесвітній день вишиванки - молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.
Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. 
У цей день учні 6–в класу на годині спілкування потрапили до будиночку знань «Моя квітуча вишиванка». На кожному поверсі їх чекали кімнати, де було розміщено завдання. Кожна кімната – це регіони України.
Кожний регіон України може похвалитися своїми унікальними звичаями, які пов'язані з національним орнаментом на одязі. Учням потрібно було відгадати завдання.
* Якого кольору нитки були найбільш поширені у вишивці на Чернігівщині?
* Що у вишиванках на Буковині символізувала троянда?
* Як називається техніка, якою виконується більшість візерунків на полтавських вишиванках?
* А що символізували лебеді, півні, павичі та голуби на Донеччині?
* Що собою символізували китиці винограду на Волині?
Відповідаючи на ці та інші запитання діти більше дізналися про особливості вишивки в кожному регіоні України.
 Сьогодні День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати
свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.