субота, 24 лютого 2024 р.

Мови –це важливо

 

Нації вмирають не від інфаркту,

спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

21 лютого, починаючи з 2000 року, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мов

                                   

 Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

 


Саме цій темі була присвячена година спілкування в 7 – В класі. Разом з учнями пройшли квест  «Цікава українська мова» та   вікторину «Ми знаємо українську мову». Діти правильно виконали завдання квесту за маршрутним листом та відповіли на всі питання вікторини. 



 

А ще пограли у «Вірю чи не вірю»  про українську мову. Знати, берегти рідну мову – обов’язок кожної людини. До такого висновку дійшли семикласники. Кожен зміг висловити свою думку, яка ж вона наша рідна мова, записавши ці вислови на jamboard-дошці.

Міжнародний день рідної мови — гарний привід нагадати всім, що державною мовою в Україні є українська.  

Любіть, плекайте й поважайте свою рідну мову!



пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

Флешмоб до Дня єднання

Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначається державне свято — День єднання.

Це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і показати всім, що ми - єдиний народ. 

Учні 7-в долучилися до святкування, взявши участь у віршованому флешмобі до дня Єднання.

Єднаймося браття, бо ми Українці!

Коли ми всі разом, то ми у броні!

Нехай не панують над нами чужинці

Ми скажемо «Ні» цій гібридній війні!

Єднаймося браття, бо разом ми сила!

Потрібно здолати усіх ворогів,

Щоб наша країна навік захистила

Державність свою, своїх дочок й синів.






понеділок, 12 лютого 2024 р.

Інтелектуальна та Культурна Подорож Семикласників

 

Відвідування Обласної Бібліотеки:
“Інтелектуальна та Культурна Подорож Семикласників”

    Обласна бібліотека завжди відкриває перед учнями світ знань та культури.  Учні 7-х класів нашої школи відправилися на захоплюючу екскурсію до обласної бібліотеки, де вони мали нагоду не лише збагатити свої знання, а й поглибити розуміння культурного доробку нашого регіону.

Початок візиту був особливо захоплюючим, адже учні мали можливість познайомитися із художником з Оріхівщини - Олександром Зверевим, який презентував свої роботи. Картини, створені цим майстром, вразили своєю красою. Художник вміло передавав у своїх полотнах краєвиди Оріхова, даруючи глядачам можливість зануритися в атмосферу нашого рідного міста, відчути його дух та неповторний колорит.

Після захоплюючого знайомства з роботами митця учні взяли участь у ряді розвивальних ігор, які підготували бібліотекарі спеціально для них. Ці ігри були спрямовані на розвиток логічного мислення, творчості та ерудиції. Вони не лише розважали, а й стимулювали інтелектуальний розвиток дітей, допомагаючи їм розвивати вміння працювати в команді та швидко приймати рішення.




  

Завершивши цей день, учні повернулися додому з багажем нових вражень та знань. Відвідування обласної бібліотеки стало не лише прекрасним способом провести час, але й важливим етапом у їхньому культурному та інтелектуальному розвитку.

 





неділя, 11 лютого 2024 р.

Бій під Крутами –символ жертовності і подвигу в ім’я свободи Української держави

         29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боряться проти численного ворога.

    Для учнів 7-Б, 7-В класів проведено виховну годину "Бій під Крутами –символ жертовності і подвигу в ім’я свободи Української держави. Учні дізналися про Бій, що мав вирішальне значення для Української народної республіки.

    Двадцять дев’ятого січня 1918 року, недалеко від залізничної станції поблизу селища Крути (Чернігівської області), відбулася страшна, але героїчна битва молодих українських студентів з більшовицькою армією.

106 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. Ці юнаки здійснили великий подвиг, захищаючи рідну землю. Не кожен дорослий зважиться на таке, адже змагатися в нерівному бою, де шансів вижити небагато, мало хто погодиться. Говорити про це легко, бо ми не були там і не брали участі в цій страшній битві під Крутами, але низько вклоняємось і шануємо тих, хто там загинув.

Хвилиною мовчання вшанували юних Героїв і всі тих, хто сьогодні віддав своє життя за нашу Батьківщину.

Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. Цій трагедії Павло Тичина присвятив  вірш ,,Пам’яті тридцяти”:

«На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих…»








Правила платіжної безпеки. Види шахрайства


 6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цей день є чудовою нагодою нагадати учням правила кібербезпеки  та  наскільки важливо зберігати в безпеці свої особисті дані та фінанси у світі сучасних технологій.

З цієї нагоди з учнями 7-в класу було проведено виховну годину «Правила платіжної безпеки. Види шахрайства»

Учні ознайомилися з правилами  безпеки платежів і розрахунків в Інтернеті, дізналися  поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час.

Корисною для учнів була інформація від експертів Національного банку України в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай. Основні питання, які було обговорено з учнями: спілкування в соціальних мережах, сценарії шахрайства, що робити, коли шахраї викрали  фінансовий номер телефону,  коли стикнувся з шахрайством.

Здобувачі освіти вдосконалили знання про важливість дотримання правил безпеки платежів та розрахунків в Інтернеті, і дійшли висновку стати відповідальними користувачами Інтернету.